Očekávané se stalo skutkem, protože dnes byl v Pekingu představen nový vlajkový model značky Vivo a bylo se opravdu na co dívat. Vivo APEX 2019 totiž bude oslňovat minimalistickým designem a naprostou absencí hardwarových tlačítek. A protože na zveřejněných obrázcích nikde není k vidění ani čočka fotoaparátu přední selfie kamerky, tak se dá předpokládat, že se opět dočkáme vysouvacího modulu jako u Vivo NEX.

Tělo telefonu je sympaticky zaoblené a nabídne opravdu maximalistickou užitnou plochu displeje, čemuž samozřejmě napomáhá absence selfie kamerky a senzorů. Výkonnostně půjde o monstrum, protože zbrusu nový procesor Snapdragon 855 doplní hned 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti, což by asi mohlo stačit komukoli… Telefon pak bude k dostání ve třech barvách – bílé, stříbrné a zelenkavé. Představovačka poněkud překvapivě vynechala drtivou většinu parametrů, protože se zaměřila na jedno jediné zásadní novinkové sdělení.

Ano, ti z vás kteří si tipnuli, že Vivo APEX 2019 bude plně 5G telefonu získávají bludišťáka a ostatní se mohou jít stydět do kouta. Tématu 5G se Vivo na představovačce věnovali suverénně nejdéle a tak se veřejnost měla možnost dozvědět, že se na 5G pracuje ve firmě už od roku 2016 a od té doby předložili přes 1700 technických návrhů a zlepšováků na standardizační úřad 3GPP. Takže určitě nepůjde o žádná ořezávátka. Na druhou stranu to asi znamená, že vzhledem k maximalistické výbavě a podpoře 5G bude Vivo APEX 2019 asi setsakra drahým špásem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.