Společnost HMD Global má docela dobrou pověst ohledně včasných a pravidelných aktualizací svých přístrojů. Tohoto trendu se nevzdává ani v letošním roce a už nyní připravila harmonogram aktualizací na Android Pie. Podle něj by měly být v krátké době aktualizovány téměř všechny telefony Nokia.

Navíc aktualizace budou probíhat poměrně rychle a hotovo by mělo být do konce druhého kvartálu letošního roku. Tuto informaci potvrdil i Juho Savikas na svém twitterovém účtu. Potvrdil také, že updaty starších modelů postupně začnou ještě v tomto měsíci.

Jako první budou aktualizovány telefony Nokia 5 a 3.1 Plus, a to ještě v tomto týdnu. Následovat bude Nokia 6 (2017), ta by měla dostat update za jeden nebo dva týdny. Dalšími v pořadí budou přístroje Nokia 1 a Nokia 3. Ty by se aktualizace na Android Pie měly dočkat začátkem 2. čtvrtletí letošního roku.

Dočkat by se měly i další telefony Nokia, které nejsou v tomto harmonogramu zmíněny. Samozřejmě nemluvíme o těch telefonech, které už Android Pie mají. HMD Global si předsevzala, že pod dobu minimálně dvou let bude i nadále aktualizovat celé své portfolio na nejnovější verze Androidu a po dobu tří let bude také pravidelně dodávat bezpečnostní aktualizace prostřednictvím Android One. A to je jistě chvály hodné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.