Ohodnoťte článek

Nedávno představené Redmi Note 7 se vřítilo na trh s vehemencí a silou hurikánu a jedná se jednoznačně o jeden ze současných nejžádanějších telefonů. Ostatně kdo by odolal parádnímu vzhledu, slušnému hardwaru, 48 Mpix fotoaparátu a ceně kolem 150 dolarů… A dnes jsme se z úst hlavního mogula Xiaomi, Lei Juna, dozvěděli další velmi pozitivní zprávu spojenou s tímto telefonem, která z něj učiní ještě o něco lepší kousek než je.

Podle slov Lei Juna totiž Redmi Note 7 dostane velmi brzy funkci super nočního režimu focení, známou z vlajkového Xiaomi Mi 8. A jsme si poměrně jisti, že ze 48 Mpix snímače od Samsungu půjde vymáčknout v tomto režimu opravdu hodně. Bohužel ale nepadla žádná konkrétnější informace nebo plánované datum tohoto updatu a majitelé (nebo spíše čekatelé, protože sehnat tento kousek je skoro nemožné) si prostě budou muset počkat.

Speciální super noční režim focení se poprvé představil u Xiaomi Mi MIX 3 a princip je poměrně komplexní. Stisknutím závěrky fotoaparát pořídí hned osm snímků s rozdílnou expozici a pak je mezi sebou porovná podle předem daných kritérií a oblastí zaměření, přičemž výsledný snímek je pak kombinací toho nejlepšího ze všech osmi. Vše navíc proběhne ve zlomku vteřiny, takže žádné velké čekání. Levný telefon jako Redmi Note 7 se podobnou funkcí určitě rád pochlubí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.