Ohodnoťte článek

Závod o první ohebný telefon s podporou 5G sítí už nám oficiálně odstartoval a podle všeho by se na vedoucí pozici měl pravděpodobně usadit čínský Huawei. Z jejich strany jsme se totiž dnes dočkali oficiálního potvrzení velkého odhalení na barcelonském veletrhu MWC 2019, kde by měl spatřit světlo světa jejich ohebný model telefonu s extra rychlými 5G sítěmi.

Tato informace pochází přímo od jednoho z hlavních ředitelů firmy, pana Richarda Yu, takže nejde jen o nějaké plané spekulace a vše máme hezky černé na bílém. Hlavouni Huawei samozřejmě doufají, že podobný revoluční model vezme lehce vítr z plachet Samsungu, který na MWC 2019 uzme většinu pozornosti se svou trojicí nových modelů rodiny Galaxy S10.  A samozřejmě to pro čínského giganta bude vítaná příležitost se pochlubit technologickým pokrokem na té největší scéně a před důležitým obecenstvem.

Ohebný 5G telefon od Huawei by se reálně mohl na trh dostat někdy kolem dubna letošního roku a podporu 5G sítí zajistí modem Balong 5000 z vlastní produkce. Zatím není jasné, kolik kusů se tohoto kousku plánuje vyrobit, protože přece jen jde o velmi složitý  komplexní výrobní proces. Korejský Samsung dopředu oznámil zhruba milion kusů ohebného Galaxy Fold, což je vzhledem k situaci velmi vysoké číslo. Tak uvidíme, jak Huawei odpoví.

Pan Richard Yu pak dále naťukl i plány útoku na první místo v prodejích telefonů a podle jeho slov dosáhne Huawei na trůn možná už tento rok, případně nejpozději během příštího roku. A většina analytiků s jeho slovy a predikcemi v podstatě souhlasí. Krátké zmínky se dostalo i současným kauzám spojeným se společností a pan Yu jasně deklaroval, že pevně věří, že navzdory externím politickým tlakům je důvěra zákazníků v jejich produkty stále na výši a jen poroste. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.