Ohodnoťte článek

Sony Xperia XZ4 bude s největší pravděpodobností oficiálně představena již příští měsíc během konání MWC v Barceloně a bude první vlajkovou lodí japonské společnosti pro letošní rok 2019.

V současné době víme, že model Xperia XZ4 bude docela zajímavý, díky 6,5-palcovému displeji s poměrem stran 21:9 a kovovému tělu. Hlavním námětem dneška jsou ale fotky, které aktuálně kolují internetem a zobrazují domovskou obrazovku Sony Xperia XZ4.

Fotky mají velmi nízkou kvalitu, což nás vede k tomu, že se nejedná o screenshot z Xperie XZ4, ale o fotografii, která zobrazuje obrazovku telefonu. Můžeme vidět navigační lištu Android 9 Pie, zatímco zbytek připomíná více, či méně, klasické rozhraní Sony.

Co však zaujme, je přítomnost malého průhledného sloupku umístěného na boční straně displeje. Ten zřejmě slouží k vyvolání funkce Side sense, kterou jsme mohli vidět už na Xperia XZ3.

Pro ty, kteří ji neznají – výhodou Side Sense je možnost ovládání jednou rukou bez toho, aniž byste museli někam rolovat nebo telefon přechytávat. Rozhraní navíc funguje i v okamžiku, kdy jste v nějaké jiné aplikaci, např. fotoaparátu, a vždy reaguje na dvojí poklepání. Dá se jím tak nahradit funkce multitaskingu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.