Ohodnoťte článek

OPPO Find X bylo bezesporu jedním z nejzajímavějších modelů roku 2018 a design s motorizovaným vysouvacím modulem s předními a zadními fotoaparáty či senzory pro Face Unlock se stal hitem. Nešlo sice o absolutní high-end a telefon měl i spoustu rezerv, ale určitě se jednalo o velký prodejní a evoluční hit. Takže je jasné, že se bude zcela jistě pracovat na nástupci a Youtuber MrWhoseTheBoss se dnes podíval podrobněji na možné chystané vymoženosti pro novou generaci tohoto telefonu.

Zatím také není jasné přesné pojmenování nového modelu, takže se můžeme dočkat jak Find X2, Find X2 nebo Find X II.  Ať už bude konkrétní jméno jakékoli, tak by telefon teoreticky měl dostat do vínku zbrusu nové revoluční technologie jako je 10x optický zoom, variabilní světelnost fotoaparátu a také novou technologii čtečky otisků prstů integrované v displeji, která by měla umožnit použití k odemknutí mnohem větší část displeje a třeba i odemykání dvěma prsty. Fotoaparát by také měl dostat TOF 3D kamerku pro 3D skenování a další vymoženosti.

I když původní OPPO Find X bodovalo právě motorizovaným vysouvacím designem, tak je hodně pravděpodobné, že se jeho nástupce se pokorně vrátí ke klasické konstrukci. Proti vysouvacímu designu totiž hovoří například nemožnost vodotěsné certifikace IPxx a obecně obavy z časem teoreticky problematické odolnosti tohoto řešení. Navíc současný moderní design s „průstřelem“ a selfie kamerkou integrovanou v displeji umožňuje také masivní poměr displeje k tělu telefonu.

Základní OPPO Find X mělo v základu rychlé nabíjení VOOC Charge, ale dvě speciální edice telefonu dostaly i vylepšené SuperVOOC, které bylo schopné nabít 3400 mAh baterii jen za 35 minut. A Find X2 by toto fantastické rychlo-nabíjení mělo dostat nezávisle na modelu. Konečně bychom se také mohli dočkat i bezdrátového nabíjení, protože OPPO se už konečně oficiálně připojilo do Wireless Power Consortium. Vydání nové generace Find X2 se očekává zhruba v červnu, tedy přesně rok od minulého pokusu, tak budeme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.