Pomalu se začínáme blížit počátku „doby ohebné“ a prvním skutečně masivně produkovaným pionýrem této nové generace telefonu bude už velmi brzy bájný Samsung F. Tento první ohebný telefon korejského giganta by měl podle všeho spatřit světlo světa už na akci Galaxy Unpacked, která je naplánována na 20. února a hlavními hrdiny by se měla stát trojice modelů rodiny Galaxy S10.

Ale pokud by došlo i k představení dlouho očekávaného ohebného kousku, tak se mu určitě dostane pořádné porce pozornosti, protože podle mnoha analytiků se právě tímto směrem bude vývoj mobilních telefonů v příštích letech ubírat. Zůstává tak otázkou, zda bude Samsung riskovat odvedení pozornosti od trojice také poměrně revolučních modelů Galaxy S10 (Infinity-O displej s fotoaparátem přímo v displeji díky „průstřelu“). Takže bych prozatím radil fanouškům ohebných telefonů nejásat předčasně.

A k jásotu nebude velký důvod ani při další zprávě o předpokládané ceně tohoto kousku. Vysoce postavený představitel Samsungu se totiž nechal slyšet, že tento revoluční ohebný telefon bude stát „zhruba dvojnásobek ceny prémiového telefonu“. Což při nebezpečném trendu nárůstu ceny prémiových telefonů napříč značkami mnoho důvodů k optimismu opravdu nenabízí. A s nějvětší pravděpodobností tak nebudou daleko od pravdy ti analytici, kteří odhadují prvotní cenové nastavení v rozmezí 1900 až 2500 dolarů. No nekupte to.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.