Expanze Xiaomi na globální trhy a do kamenných prodejen nabrala v minulém roce pořádné obrátky a i u nás začaly jako houby po dešti rašit malé stánky nebo obchůdky oficiálního zastoupení tohoto čínského giganta. Samozřejmě si nemůžeme brousit zuby na opravdový masivní Mi Store (který si v podobě s Apple Storem vskutku moc nezadá), protože přece jen jsou v Evropě mnohem lákavější a lukrativnější místa kam po usadit.

Jako třeba hezky v samotném centru Paříže na Champs-Elysees, kde se včera slavnostně otevřel největší Xiaomi obchod v Evropě. A s potěšením lze konstatovat, že tradice nekonečných front desítky hodin dopředu kvůli slevám není jen záležitostí našich luhů a hájů. I zde se někteří aktivní šílenci nebáli postavit v mrazu do fronty s pořádným předstihem, aby urvali nějakých těch pár desítek euro v kupónech nebo slevových akcích.

Bohužel však i největší evropský Xiaomi obchod je z velké části limitován jen na základní produkty z linie Xiaomi jako jsou telefony, sluchátka, chytré nositelnosti nebo kousky do chytré domácnosti. Fajnšmekři by prostě ocenili možnost si pořídit některé ze zajímavých China-only produktů, ať už jde o televize, nebo momentálně trendy chytrou pračku Mijia. I tak je v Paříži pořád co vidět, protože je v nabídce třeba i fantastický (a pořádně mastný) laserový projektor s minimální projekční vzdáleností a jiné. Takže kdybyste měli náhodou cestu kolem…