Huawei Mate 20 Pro je momentálně papírově asi nejlepší telefon na trhu a spousta uživatelů netrpělivě očekávala jeho prohnání prestižním benchmarkem DxOMark k posouzení jeho fotografických předností a záporů. Očekávání jsou vskutku masivní, protože se všeobecně předpokládá, že dlouho kralující vladař Huawei P20 Pro se konečně dočká důstojného nástupce.

Předpoklady k tomu má Huawei Mate 20 Pro masivní, protože disponuje hned trojicí fotoaparátů se 40 Mpix + 20 Mpix + 8 Mpix senzory, přičemž hlavní 40 Mpix snímač má velikost pixelů jen 1.7 mikronu a světelnost f/1.8. Doplňkový 20 Mpix ultra-široký senzor pak má světelnost f/2.2 a 8 Mpix telefoto čočka f/2.4. Fotoaparát podporuje jak PDAF tak laserové ostření a je vybaven duálním LED bleskem. Komplexní výčet specifikací a vychytávek by byl samozřejmě mnohem delší, takže prostě stačí jen podotknout, že jde o naprostou špičku v oboru.

A jak si tedy fotoaparát Huawei Mate 20 Pro vedl v testu samotném ? Dosažené celkové skóre 109 bodů dorovnalo výsledek P20 Pro, ale při pohledu na sesumírované konkrétní výsledky je 97 bodů za video o bodík nižší než právě u P20 Pro. Takže teoreticky by měl P20 Pro zůstat na rozkolísaném trůně, i když se na něj novější sourozenec číselně teoreticky dotáhl. Pro podrobnější rozbor foto výkonu a detailů se pak určitě vyplatí podívat se přímo na stránky recenze DxOMarku.