I když kráčí kvalita mobilní fotografie vpřed vskutku mílovými kroky, tak se pořád samozřejmě nemohou výsledné snímky rovnat profesionálním DSLR fotoaparátům za desítky tisíc. A někteří výrobci toho v minulosti často zneužívali a pokoušeli se nám fotky z těchto super přístrojů vydávat za snímky vyfocené mobilními telefony. Máslo na hlavně z minulosti mají i velká jména jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi, protože internetová komunita je bdělá a uteče jí jen velmi málo.

Dnes to chvíli vypadalo na další do dlouhé řady průšvihů, protože se dva ze snímků propagující foto schopnosti nového Huawei Mate 20X ukázaly jako focené profesionálním fotoaparátem. Tentokráte to ovšem vypadá na chybu ne přímo z pera Huawei, protože evidentně došlo ke špatnému označení výsledných fotek z testovací výpravy za polární kruh, kam se fotograf vydal nejen s Mate 20X, ale i dalšími přístroji. Firma samozřejmě hned dva zmíněné „falešné“ snímky z promo akce vyřadila a jak se můžete přesvědčit z ostatních snímků kolem, tak i ty opravdové jsou prostě skvělé a Mate 20X se nemá za co stydět.

Takže pro tentokrát si Huawei žádné velké osočování nezaslouží  a rozhodně se nejedná o podobnou situaci jako slavná aféra z července 2016, kdy se za fotky z Huawei P9 vydávaly snímky pořízené všemocným Canon EOS 5D Mark III (který tehdy stál lidových 4500 dolarů). A pokud firma udrží překotný vývoj na poli mobilní fotografie, kde momentálně dominuje, tak se máme na co těšit, protože za pár let už možná nebude DSLR skoro ani potřeba.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.