Koncept VIVO APEX bylo minulý rok první vlaštovkou opravdu bezrámečkových „full screen“ telefonů a i když nikdy nedošlo k jeho opravdovému realizování, tak se jednalo o důležitý krok na cestě k VIVO NEX a dalším. Ale podle oficiálního vyhlášení na VIVO Weibo kanálu se jeho nástupce v podobě VIVO APEX 2019 (aneb VIVO APEX 2) opravdu dočkáme i v reálné podobě a to už konkrétně 24. ledna.

Už před pár dny se internetem prohnaly první postery a náznaky tajemného nového modelu VIVO, jehož design měl být inspirován kapkou vody. Dnešní nový poster pak potvrzuje to, že tímto novým kusem bude opravdu VIVO APEX 2 a při prvním pohledu na ladné tvary přístroje se člověk neubrání obdivu. Kompletně bezrámečkový telefon se zaoblenými hranami opravdu křičí do světa jak by měl vypadat moderní telefon. Ostatně posuďte sami.

Zatím sice nemáme oficiálně potvrzené hardwarové specifikace telefonu, ale dá se očekávat, že VIVO APEX 2 bude špičkovým vlajkovým modelem. Takže se přímo nabízí použití Snapdragonu 855, i když je otázka, zda s brzkým uvedením na trh je to reálné. Ale VIVO patří v Číně k těžkým vahám, takže bych se spíše přikláněl k tomu, že ano. Navíc by podle všeho měl APEX 2 dostat zbrusu novou technologii čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji, která by měla být plně použitelná na celé dolní polovině obrazovky a jen přímo na fixní pozici. Další futuristická technologie na cestě a my se nemůžeme dočkat. Jen se děsíme ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.