Pro ty z vás, kteří hledají nový TV Box, ideálně s novým Amlogic S905X2 SoC, dnes máme dobrou zprávu, jelikož se na trhu objevil nový box TANIX TX5 Max. Kromě toho, že nabídne zajímavé specifikace, do 20. ledna/januára je k dostání za pouhých 49,99 dolarů.

SoC, RAM a úložiště

Výrobce Tanix vybavil TV Box TANIX TX5 Max pod kapotou Amlogic S905X2 SoC, čtyřjádrovým procesorem o taktu až 1,8 GHz s grafikou Mali-G31 MP2. Potěší novou VPU s 8. generací modulu TruLife, který integruje konkrétní hardware pro kódování a dekódování videa. Dále má 4 GB LPDDR4 paměti RAM a 32 GB interní eMMc paměti, kterou lze rozšířit díky slotu pro microSD karty.

TANIX TX5 Max Další specifikace

TV Box TANIX TX5 Max má duální WiFi s externí anténou a bluetooth ve verzi 4.2. Co se týče připojení, tak zde najdeme dva porty USB 2.0, jeden USB 3.0, jeden Gigabit Ethernet, digitální audio port SPDIF a samozřejmě video výstup HDMI 2.1 s podporou pro dynamické HDR a CEC.

Jako operační systém je zde použit Android 8.1 s Tanixím launcherem Alice a mezi příslušenstvím je IR dálkové ovládání. Jako drobně doplnění designu pak má box malý LCD displej v přední části, který slouží k zobrazování času.

Cena a dostupnost

TV Box TANIX TX5 Max lze aktuálně sehnat exkluzivně na Gearbestu v promo akci za cenu 49,99 dolarů. Jak jsem psal výše, platí pouze do 20. ledna/januára.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.