Chystané Xiaomi Mi 9 patří bezesporu mezi velmi očekávané telefony a podle všeho už se pomalu schyluje k jeho vydání. Dnes dorazila slušná porce nových renderů tohoto telefonu a je z ní patrné opravdu minimalistické kapkovité vykousnutí displeje. Rámečky jsou obecně potlačeny na minimum a lehce výraznější je tak opravdu jen ten spodní. Poměr displeje k tělu telefonu je tak obří a designově je rozhodně na co se těšit.

Ale samozřejmě ani hardwarově nepůjde o žádné ořezávátko a všeobecně se očekává použití 6,4-palcového FullHD+ AMOLED displeje s poměrem stran 19:9. Uvnitř pak bude bez debat procesor Snapdragon 855, ale pouze ve verzi s X24 modemem, takže bez podpory 5G sítí. Dočkáme se i až 10 GB RAM, 512 GB vnitřní paměti, 3500 mAh kapacity baterie s novým super-rychlým 32W nabíjením, ale pravděpodobně bez podpory bezdrátového nabíjení. Dojít by mělo i na trojici zadních fotoaparátů s hlavním senzorem 48 Mpix Sony IMX586, 12 Mpix sekundární a doplňkovým 3D TOF senzorem.

This slideshow requires JavaScript.

Čtečka otisků prstů by podle moderního vzoru měla být samozřejmě integrovaná přímo v displeji a mohli bychom se dočkat i výrazně rozšířeného prostoru pro snímání otisků prstů. Xiaomi totiž včera předvedli novou technologii umožňující registrovat otisky prstů na displeji na ploše 25 x 50.2 mm, takže jde o výrazně větší plochu než u momentálně používaných řešení. A podle všeho by tato technologie mohla debutovat právě u Xiaomi Mi 9.

To, že se nové vlajkové modely rodiny Mi 9 blíží mílovými kroky se dá vyčíst i z aktuální certifikace rádiových sítí pro nové modely označené jako M1902F1T/A a M1903F2A, což by odpovídalo systémovému značení u předchozích kusů Mi 8. Takže je velmi pravděpodobné, že se u těchto dvou jedná právě o Mi 9 a Mi 9 SE. Odlehčený model by možná mohl dostat do vínku menší úhlopříčku displeje a pravděpodobně také slabší midrange procesor od Qualcommu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.