Dnes ráno jsme se od šéfa Xiaomi Lei Juna dočkali malé hlasovací akce na sociální síti Weibo, ve které se čínských uživatelů ptal na nejoblíbenější možné paměťové varianty zbrusu nového prodejního hitu Redmi Note 7. Ten je momentálně na trhu ve 3GB+32GB, 4GB+64GB a 6GB+64GB variantách, ale tím to s největší pravděpodobností zdaleka nekončí. V podstatě souběžně s touto hlasovací akcí se totiž na certifikačním úřadě TENAA objevil 4GB+128GB model tohoto telefonu, takže se ho jistě brzy dočkáme.

Sluší se také zmínit, že výsledek hlasování dopadl ještě zcela jinak na špici popularity se umístila varianta 6GB+128GB, která získala nadpoloviční většinu hlasů. A protože Lei Jun už dopředu vyhlásil, že bude naslouchat hlasu lidu a rád se nechá ovlivnit, tak se dá s velkou pravděpodobností očekávat, že to nebude trvat dlouho a dočkáme se na trhu i tohoto kousku. Variabilita a možnost volby přece není nikdy na škodu.

A Redmi Note 7 se prodává opravdu jako housky na krámě, druhé kolo prodejů v podstatě jen zkopírovalo to první a po pár minutách bylo hotovo. Další runda se očekává 22.ledna a nový šéf samostatného Redmi pan Lu Weibing ještě zmínil malou závadu na výrobní lince v posledních dnech jako důvod pomalejší kusové dostupnosti telefonu. Vše je však již údajně vyřešeno a nic tak nestojí cestě dalším masivním prodejům. S Redmi Note 7 se opět Xiaomi (nebo už jen Redmi) povedl další majstrštyk a globální prodeje s čísly ještě pořádně zahýbají.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.