Xiaomi MIX 3 se dostal na náš kontinent v posledním měsíci loňského roku. Jednalo se však o 4G verzi tohoto smartphonu, který pohání Snapdragon 845 SoC. Podle předcházejícího oznámení společnosti Xiaomi bude v prvním čtvrtletí letošního roku v Evropě zahájena verze M5, která bude podporovat také síť 5G. Nové spekulace naznačují, že společnost Xiaomi chystá představení verze Xiaomi Mi MIX 3 5G 24. února/februára.

Tento čas je zajímavý tím, že 25. únor/február je zahajovacím dnem MWC 2019 (Mobile World Congress) a tak se spekuluje, že Xiaomi pravděpodobně bude mít předběžnou akci při MWC v Barceloně, kde oficiálně představí verzi Xiaomi Mi MIX 3 5G pro evropský trh.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Pro čínské uživatele plánuje společnost Xiaomi spolupracovat s operátorem China Mobile na vydání verze Mi MIX 3 5G ve třetím čtvrtletí letošního roku. Koneckonců, Evropa a Amerika jsou první, kde jsou vhodné podmínky pro použití modemu Qualcomm X50. Samozřejmě, že verze Mi MIX 3 5G nemusí být prvním 5G smartphonem, který dorazí na trh. Jestli však někdo Xiaomi předběhne je zatím ve hvězdách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.