Xiaomi MIX 3 se dostal na náš kontinent v posledním měsíci loňského roku. Jednalo se však o 4G verzi tohoto smartphonu, který pohání Snapdragon 845 SoC. Podle předcházejícího oznámení společnosti Xiaomi bude v prvním čtvrtletí letošního roku v Evropě zahájena verze M5, která bude podporovat také síť 5G. Nové spekulace naznačují, že společnost Xiaomi chystá představení verze Xiaomi Mi MIX 3 5G 24. února/februára.

Tento čas je zajímavý tím, že 25. únor/február je zahajovacím dnem MWC 2019 (Mobile World Congress) a tak se spekuluje, že Xiaomi pravděpodobně bude mít předběžnou akci při MWC v Barceloně, kde oficiálně představí verzi Xiaomi Mi MIX 3 5G pro evropský trh.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Pro čínské uživatele plánuje společnost Xiaomi spolupracovat s operátorem China Mobile na vydání verze Mi MIX 3 5G ve třetím čtvrtletí letošního roku. Koneckonců, Evropa a Amerika jsou první, kde jsou vhodné podmínky pro použití modemu Qualcomm X50. Samozřejmě, že verze Mi MIX 3 5G nemusí být prvním 5G smartphonem, který dorazí na trh. Jestli však někdo Xiaomi předběhne je zatím ve hvězdách.