Telefony od Samsungu nejsou v našem hledáčku moc často, protože se přece jen povětšinou orientujeme na produkty čínské provenience. Ale někdy to člověku nedá a nějaký ten Samsung článek nevyprodukuje, zejména pokud jde o nějaký humornější problém. Což je právě případ dnešních novinek, protože podle posledních poznatků možná nebude čtečka otisků prstů Samsungu S10 integrovaná v displeji korektně fungovat s nalepenou ochranou fólií nebo sklem.

Představení trojice telefonů rodiny S10 je naplánováno na 20.února a Samsung samozřejmě plánuje velkou představovací akci s tím spojenou. A na svět se už hrnou každým dnes nové a nové obrázky, případně zaručené informace o nových modelech. A podle nich by modely Galaxy S10 a Galaxy S10+ (tedy ne Lite verze) měly být po letech klasických čteček otisků prstů prvními pionýry se čtečkou integrovanou přímo v displeji. Což je samozřejmě technologický velký skok.

A firma Armadillotek zabývající se dlouhá léta výrobou ochranných obalů dostala údajně do rukou první „opravdové“ kusy nových Samsungů S10 a podle jejich prvních testů nové čtečky otisků prstů nepracují korektně v případě nalepených ochranných fólií. Kvůli tomu by se tak údajně vlajkový ochranný obal značky z řady Vanguard poprvé měl obejít bez vestavěné ochrany displeje. Nemilé.

Pokud by se tyto informace potvrdily, tak se jistě dočkáme škodolibé spršky odezvy od (nejen) konkurence na sociálních sítích, protože špičkové čínské modely od OPPO, Xiaomi, Meizu nebo OnePlus tímto neduhem netrpí. Ale samozřejmě jde zatím jen o nepotvrzenou spekulaci, takže počkejme na finální produkt než obalíme nové Samsungy dehtem a peřím.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.