Jen několik telefonních modelů dosáhlo legendárního statusu a nejvyšší příčky Olympu dosáhla kromě nesmrtelné Nokie 5110 snad jen revoluční „žiletka“ Motorola RAZR. Ta v roce 2004 zbourala žebříčky popularity i prodejnosti a podařilo se jí dosáhnout za dobu své životnosti 130 milionů prodaných kusů. To samozřejmě nejsou zanedbatelná čísla a tak je jen logické, že se čínské Lenovo (vlastnící značku Motorola) možná pokusí o další zmrtvýchvstání, ale tentokrát jako ohebný telefon.

Alespoň tak tomu naznačují zákulisní informace slovutného Wall Street Journal a pokud by se potvrdily, tak by se znovuzrozená Motorola RAZR měla objevit na trhu v průběhu roku 2019. Údajně nejdříve jako exkluzivita amerického operátora Verizon, ale v případě tak populárního kousku bych výhledově příliš neočekával nějaké velké geografické omezování. Samozřejmě ale musíme očekávat pořádně masivní cenu, ale to je u chystaných ohebných telefonů jaksi samosebou. Odhadovaná suma by se měla pohybovat zhruba kolem 1500 dolarů, což jistě spoustu fanoušků odradí.

CEO značky Lenovo, pan Yang Yuanqing, ostatně naznačoval možný návrat slavného RAZRu už loni v únoru, ale těžko odhadovat, zda už myslel dopředu na ohebnou konstrukci. Ostatně pokusy o oživení slavného jména už proběhly v roce 2011, ale jako člen rodiny DROID telefonů příliš velkou díru do světa neudělal. Tentokráte by mohl s ohebným designem zabodovat mnohem více, ale stále se pohybujeme v říši spekulací a samotný úspěch bude záležet na spoustě faktorů, od hardwarové výbavy, přes samotnou použitelnost ohebné konstrukce až po dostupnost na globálních trzích. Držme palce, „žiletka“ by si triumfální návrat jen a jen zasloužila.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.