Po osamostatnění značky Redmi se Xiaomi může plně soustředit na práci na řadě Mi. Hlavním zástupcem této řady bude Xiaomi Mi 9, který by měl být vlajkovou lodí a fanoušci po celém světě jeho příchod už netrpělivě očekávají. Na čínském Weibo běží čilá konverzace ohledně Mi 9, které se účastní i Lei Jun, generální ředitel Xiaomi.

CEO Xiaomi dostává spoustu otázek na parametry telefonu a jednou z nich je i ta, která se týká rychlého nabíjení. Lie Jun totiž velmi chválil rychlou 18 W nabíječku novinkového Redmi Note 7, kterou si však uživatelé musí zakoupit samostatně. Na to konto mu jeden z účastníků diskuze položil otázku, zda Xiaomi Mi 9 bude podporovat 24 W rychlé nabíjení a nebo vyšší.

Samozřejmě, že na tento konkrétní dotaz nepřišla zcela jasná odpověď. Lei Jun pouze napsal, že Mi 9 přijde s rychlejším a vylepšeným nabíjením. Podle spekulací, které se na toto téma šíří, by Mi 9 měl mít podporu až 32 W rychlého nabíjení a baterii s kapacitou 3500 mAh nebo 3700 mAh. Kromě toho se na stránkách Geekbench objevil nový Xiaomi telefon s kódovým označením Cepheus, což by mohl být právě Xiaomi Mi 9.

Z výpisu je zřejmé, že telefon bude osazen procesorem Snapdragon 855 s 6 GB RAM a operačním systémem Android Pie. K dalším parametrům by mohl patřit 48 MPix fotoaparát se snímačem Sony IMX586, podpora 5G a 6,4 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a integrovaným snímačem otisků. Cena základní verze by se mohla pohybovat kolem 436 dolarů a představení Xiaomi Mi 9 je očekáváno v březnu/marci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.