Huawei Mate 20 Pro byl představen zhruba v polovině října/októbra a už krátce po jeho uvedení se o něm hovořilo jako o králi mobilní fotografie. Všichni očekávali, že pořádně zamíchá žebříčkem DxOMark a hravě překoná stávajícího lídra Huawei P20 Pro, který v testech nasbíral 109 bodů.

Ovšem výsledky testů a výsledné skóre Huawei Mate 20 Pro doposud DxOMark neuvedl. Společnost Huawei dokonce tvrdila, že výsledky nebyly uvedeny proto, že skóre bylo příliš vysoké. To však není pravda, protože telefon je testován teprve v těchto dnech a výsledky testování ještě nejsou uzavřeny.

Nicméně na to, kdy bude testovací recenze hotová se na Twitteru dotazují někteří z fanoušků. Jedna z odpovědí skupiny DxOMArk naznačuje, že v současné době je testováno několik špičkových přístrojů, mezi nimi i Mate 20 Pro a nové články a recenze budou publikovány už velmi brzo a zatím prosí fanoušky o trpělivost. Do té doby, než budou výsledky na světe se můžete podívat na naši video recenzi Huawei Mate 20 Pro, která může být určitou odpovědí na otázku, jak dobře telefon fotí.