V prvních týdnech letošního roku bylo představeno už několik telefonů a další prezentace nás čekají. Ovšem podle statistické agentury TrendForce by mělo letos dojít k poklesu výroby smartphonů. Jejich nejnovější zpráva říká, že by se tento meziroční pokles měl pohybovat mezi 3,3%-5%, což je zhruba 1,41 miliardy kusů.

Zpráva dále uvádí, že si společnost Samsung i nadále udrží své postavení jedničky na trhu, ale i jejich prodeje budou klesat. Huawei by měla zaznamenat jistý propad na čínském trhu, ale na trzích ve východní Evropě, Brazílii a jižní Americe by se prodeje měly zvedat. Společnost má prý letos šanci překonat v prodejích i Apple, kterému klesaly prodeje už loni a letos se tento trend nezmění.

Agentura TrendForce předpokládá, že vysoké ceny telefonů Apple jsou hlavním důvodem propadu prodejů. Dále k tomu přispívá také malý počet inovací a v neposlední řadě i velký pokles prodejů na čínském trhu. Apple také plánuje v letošním roce snížit produkci loňských modelů až o 10%.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.