Koncem loňského roku se objevily první zvěsti o tom, že společnost Google chystá cenově dostupné telefony Pixel 3 Lite a Pixel 3 XL Lite. Přívlastek Lite dává najevo, že půjde o „odlehčené“ verze, které tímto udrží nižší cenovku. K vidění bylo dokonce i pár fotek, podle kterých by nemělo dojít k nějakým zásadním designovým změnám.

Ovšem malé překvapení na nás čeká při pohledu na výpis z Geekbench, kde můžeme zjistit, že Pixel 3 XL Lite dostal větší porci paměti RAM, než kterýkoli jeho předchůdce. Dokonce i loňské prémiové model Pixel 3 a Pixel 3 XL mají 4 GB RAM. Důvodem pro zvýšení kapacity RAM může být problém se správou paměti, který zaznamenali někteří uživatelé loňských modelů. Testovaný telefon má označení Foxconn Pixel 3 XL, takže je zřejmé, že jeho výrobu má opět na starosti společnost Foxconn.

Telefon byl testován s procesorem Snapdragon 710 a operačním systémem Android Pie. Použitý čipset je také malým překvapením, protože se předpokládalo použití Snapdragonu 670. V single-core testu získal Pixel 3 XL Lite 1805 bodů a ve více jádrovém testu pak 5790 bodů. Skóre je tedy velmi podobné jako u jiných telefonů se stejným procesorem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.