Společnost Oppo, která je stejně jako OnePlus a Vivo členem skupiny BBK, oznámila, že na 16. ledna/januára plánuje konferenci. Na té by měla představit zcela novou technologii desetinásobného hybridního zoomu. Protože některé technologie, které jsou představeny jednotlivými společnostmi z BBK už několikrát využily i další členové, je přirozené uvažovat o tom, že i pro OnePlus 7 by tato technologie mohla připadat v úvahu.

Začíná se tedy spekulovat, že kromě Oppo F19 a Oppo F19 Pro najdeme tento hybridní zoom i v chystaném přístroji OnePlus. Desetinásobný hybridní zoom by měl být podobný pětinásobnému bezztrátovému zoomu pro duální fotoaparáty, který Oppo představila na MWC 2017. Jde v podstatě o jakýsi princip periskopu s hranolem, který využívá 90° lomu světla a výsledkem je vysoký efekt optického zoomu.

Ovšem technologie pětinásobného bezztrátového zoomu zatím nebyla u Oppo přístrojů použita a OnePlus 6T využívá jen softwarový dvojnásobný zoom. Je tedy informaci o použití 10× hybridního zoomu jak u nadcházejících Oppo telefonu, tak i u OnePlus 7 brát s velkou rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.