Byť jsme se již včera zmiňovali, že Nokia 9 PureView bude představena na veletrhu MWC 2019, dnes tu máme potvrzení, že telefon je skutečně připraven a údajně by mohl být uveden ještě koncem ledna/januára v Dubaji. Těžko tedy říci, kdy přesně proběhne první prezentace, ale je téměř jisté, že prodeje by měly začít v březnu/marci.

Práce na přístroji údajně trvaly tak dlouho a jeho uvedení bylo několikrát odloženo proto, aby vlajková loď Nokie mohla konkurovat přístrojům Huawei, Samsung a Apple. Do jaké míry se jí to podaří uvidíme během roku. Základní verze Nokia 9 PureView by měla mít 5,9 palcový OLED displej s rozlišením 2560×1440 pixelů, procesor Snapdragon 845 s 6/8 GB RAM a 128 GB interního úložiště.

Telefon by měla pohánět baterie s kapacitou 4150 mAh a operačním systémem bude Android Pie. Podle nových informací by měl být snímač otisků integrován do displeje, který by nejen měl zjednodušit odemykání přístroje, ale má svou funkci i v rámci kompaktnosti celkového designu. Kromě toho bychom se měli dočkat i certifikace IP68 a bezdrátového nabíjení.

A poslední dobrou zprávou je, že společnost HMD Global už pracuje na verzi s procesorem Snapdragon 855, která by se měla objevit letos v srpnu/auguste. Nová verze by měla mít podporu 5G a jistého vylepšení by se měly dočkat i fotoaparáty. Cena verze s SD845 by se měla pohybovat kolem 775 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.