Oddělení řady Xiaomi Redmi a následný vznik samostatné značky Redmi bude mít vliv i na tvorbu cen Xiaomi telefonů. Značka Redmi se orientuje na cenově dostupné telefony, naopak řada Mi se zaměří na high-endové stroje se špičkovými funkcemi a je tedy logické, že se tím zvýší i jejich cena. Posledním levnějším telefonem se tak stává Xiaomi Mi 8.

Podle produktového ředitele Xiaomi, Wang Tenga, by všichni ti, kteří si chtějí koupit Xiaomi Mi 8, měli využít aktuálního snížení cen tohoto telefonu. Od chvíle, kdy se značka Redmi bude orientovat na cenově výhodné přístroje, ceny telefonů řady Mi se zvednou a všechny budoucí zařízení Mi už budou mít nastaveny vyšší ceny. Cena Mi 8, která klesla až na zhruba 310 dolarů za základní model, je tedy nyní nejnižší možná, za jakou lze telefon koupit.

Ovšem jak dalece ceny řady Mi stoupnou zatím není známo. Diskuze o nastavení cen značky Redmi a řady Mi jsou zatím v běhu. Je tedy velmi pravděpodobné, že se v dohledné době cenová politika Xiaomi výrazně změní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.