Xiaomi oficiálně slíbilo, že nachystá aktualizaci na Android Pie 9.0 pro telefony Mi 6X, Redmi Note 5, Redmi 6 Pro a Redmi S2, která se dostane do interní bety v Q1 roku 2019.

Všechny výše uvedené smartphony tak byly potvrzeny, že se na pro ně počítá s Android Pie 9.0. Datum (Q1 2019) se týká konkrétně čínského trhu, ale ani my, mimočínští uživatelé nebudeme muset čekat příliš dlouho. Je pravděpodobné, že do konce března začnou tyto telefony po celém světě dostávat aktualizaci Android Pie 9.0 s novou verzí MIUI.

Pokud se chcete zúčastnit interního beta programu a jste majitelem některého z výše zmíněných telefonů, mrkněte se na tuto stránku. Mějte ale na paměti, že beta software je nazýván beta z nějakého důvodu, takže se zaregistrujte jen tehdy, pokud víte, do čeho jdete. Pro ty, kteří si nejsou jisti, tak si v klidu počkejte na stabilní verzi Pie.

Za zmínku stojí, že MIUI od Xiaomi je jedním z nejrozšířenějších systémů v Číně a tato ROM již přesáhla počet 300 milionů uživatelů po celém světě. Má za sebou 402 týdnů vývoje a aktualizací a jedná se o jednu z nejdéle provozovaných ROM v čínských mobilních telefonech. Každoroční hlavní update se stala již zaběhanou praxí u MIUI a tak není tak divu, že v roce 2019 dočkáme MIUI 11 s novou generací vlajkové lodi od Xiaomi.