Dlouhé čekání na vlajkovou loď HMD Global, Nokia 9 PureView, by za nedlouho mohlo být u konce. Telefon by se mohl objevit a veletrhu MWC 2019, kde by měl být oficiálně představen. Sice se ještě nedávno spekulovalo i o tom, že telefon bude představen ještě před veletrhem, ale vzhledem k tomu, že se uvedení neustále odkládá, spíš bychom se přikláněli k únorovému/februárovému termínu.

Ostatně i loni bylo na veletrh představeno několik Nokia přístrojů, proč by to tedy i letos nemohlo být taky tak. Dokonce i šéf produkce HMD Global, Juho Sarvikas, na svém twitterovém účtu postoval status o chystané prezentaci na MWC 2019 s odkazem na loňský rok, kdy v Barceloně představili telefony Nokia 8110 4G, Nokia 1, Nokia 6.1, Nokia 7 Plus a Nokia 8 Sirocco. Hashtag #coolnewstuff by mohl naznačit, že Nokia 9 PureView by mohl být mezi prezentovanými produkty.

Veletrh MWC se pravidelně koná koncem února/februára, takže termín představení Nokia telefonů by mohl být 25.února/februára. Kromě Nokia PureView bychom se mohli dočkat i Nokia 6.2, Nokia 8.1 Plus, jednoho nebo dvou levných telefonů, případně i nějaké reinkarnace starého Nokia stroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.