Po oficiálním vydání Redmi Note 7 a oznámení Redmi Note 7 Pro, Lei Jun (generální ředitel Xiaomi) a Lu Weibing (prezident Redmi) potvrdili chystaný model Redmi 7. Lei Jun následně včera odhalil, že jeho cena se bude pohybovat mezi 700 jüany (104 dolary) a 800 jüany (119 dolarů). K tomu ještě Lu Weibing uvedl, že cena tohoto smartphonu se stanovuje obtížně, ale lehce potvrdil, že se bude pohybovat okolo 700 jüanů (104 dolary).

U sedmého telefonu z řady Redmi se očekává, že bude obsahovat některé funkce, díky nimž bude tento smartphone vhodný i pro seniory. Možná se bude jednat o „displej s ochranou očí“, „standardní nabíječku“ a další. Dále se pak očekává, že jej bude pohánět Snapdragon 636 nebo Helio P60. Rozhodně se ale bude jednat o telefon se skvělým poměrem cena/výkon. Neočekáváme však, že by dostal do výbavy dvojité sklo, USB typ C a 48MP fotoaparát, který byl použit u RedmiNote 7.

Redmi 7

Redmi Note 7 disponuje 6,3-palcovým displejem, který z něj dělá první telefon s vodotěsným displejem v řadě Redmi. Má poměr stran 19,5:9 a je chráněn Corning Gorilla 5. Dosahuje jasu 450 nitů, 84% NTSC barevný gamut, jednoduché nastavení teploty barev, osvětlení obrazovky, režim ochrany očí apod. RedmiNote 7 dále pohání procesor Qualcomm Snapdragon 660 o taktu 2.2GHz. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporuje standard QC 4.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.