Od okamžiku prvního objevení se MIUI 11, který je označen jako „nový a zcela jedinečný OS“, jsou fanoušci Xiaomi a MIUI nadšeni tímto novým systémem. Včera se pak objevil komentář u oficiálního příspěvku na Weibo od Lei Juna, který říká: „Lei, MIUI 11 musí mít trochu vyšší úroveň UI designu.“ A Lei Jun odpověděl: „Jasně.“

Dnes Xiaomi oficiálně požádala své fanoušky, aby ji odpověděli na jednoduchou otázku „Jaké jsou vaše očekávání u MIUI 11“. Většina odpovědí potřebovala „funkce nočního režimu“, „hladké a hezké operace uvnitř OS“ a „nové ikony“. Od MIUI 9 a MIUI 10, které byly vydány v předchozích letech, je každá verze velké aktualizace MIUI doprovázena různými styly designu.

Jako „nový a jedinečný operační systém“, chce nové MIUI všechny potěšit v oblasti UI designu. Samozřejmě, MIUI 11 bude také integrovat AI technologii, která se dočkala svého využití už u MIUI 10. Například, na základě AI učení AI, MIUI 10 dokázalo odhadnout aplikaci, kterou budete chtít použít a předem si ji načetlo. Tím snížilo dobu potřebná k načtení aplikace po kliknutí na ikonu.