Velká představovací akce u příležitosti vydání Redmi Note 7 nám předvedla i některé další zajímavé kousky, na které se ve stínu nového telefonu lehce zapomíná. Třeba taková miniaturní tiskárna Xiaomi MIJIA Photo printer si pozornost určitě zaslouží. Původně měla spatřit světlo světa už během prosince, ale evidentně se v Xiaomo rozmysleli a oficiálně se tak dostala ven až nyní. Zaujme zejména velmi nízkou cenou 499 juanů (asi 73 dolarů) a za dalších 59 juanů (asi 8 dolarů) pak dostanete i balík 40 fotopapírů.

Pokud si dobře vzpomínáte, tak se nejedná o první podobnou tiskárničku pod hlavičkou Xiaomi, ale Xprint AR z minulého roku prošel jen skrze crowdfundingové financování a šlo o produkt třetí strany, který byl jen Xiaomi zaštítěn. To se u MIJIA Photo Printer neopakuje a tiskárna tak může naplno využít všech výhod, ekosystému a podpory obří značky. Samotný šéf Xiaomi Lei Jun se o tiskárně vyjadřoval velmi pochvalně se zaměřením zejména na výbornou kvalitu a reprodukci barev fotografií.

Jedná se opět o termo-sublimační tiskárnu používající trojici CMY barev, která by údajně měla mít rozlišení 300dpi a schopnost tisknout až 6-palcové fotografie. Termo-sublimační technologie tisku je obecně výborná v podání barev a pro lepší zachování fotografie a odolnosti tiskárna automaticky aplikuje bezbarvý potah fotky, který ochrání nejen třeba proti škrábancům, ale i brzkému vyblednutí. Podle Xiaomi byl použit také nový speciální systém chlazení se 655 miniaturními ventilačními otvory, takže se tiskárna údajně skoro ani nezahřívá a může pracovat skoro nepřetržitě.

I softwarová podpora bude na velmi dobré úrovni, podporována bude samozřejmě nativní MIJIA aplikace, stejně jako WeChat, AirPrint a další bezdrátové tiskové technologie, takže nebude problém tisknout po internetu třeba z dovolené. Zatím ale bohužel nebyly zveřejněny přesná data dostupnosti a to dokonce ani v Číně, protože na mezinárodní koupi budeme samozřejmě čekat ještě výrazně déle.