Včera se konečně ve výsledcích benchmarku Antutu objevily i první výsledky procesoru Snapdragon 675, který by měl být jedním z hlavních trumfů Qualcommu pro střední třídu telefonů v roce 2019. Jedním z prvních modelů vybavený tímto procesorem by měl (doufáme) být Redmi Note 7 Pro a podle všeho půjde opravdu o slušně výkonný kousek. Celkové průměrné skóre dosáhlo celkem 174.402 bodů, takže nedostatkem ˇ“šťávy“ asi pro většinu uživatelů trpět nebude.

K dispozici jsou také i velmi zajímavá porovnání s některými srovnatelnými procesory z vlastní stáje a Snapdragon 675 vychází ve většině případů jako jasný vítěz. Jak Snapdragon 660 (Redmi Note 7), Snapdragon 670 (VIVO X23), tak i Snapdragon 710 (Xiaomi Mi 8 SE) mají nižší celkové výsledky a náskok je jasně viditelný hlavně v hrubém procesorovém výkonu. Navíc se jedná o průměrné a ne nejvyšší výsledky, takže jsou daní čísla ještě mnohem zajímavější.

Není však vše je růžové a Snapdragon 675 má i své rezervy, protože v grafických testech se lehce propadl a skončil až za Snapdragon 670 i Snapdragonem 710. Což samozřejmě není žádný velkým překvapením, protože tyto kousky jsou vybaveny grafickými jádry Adreno 615, respektive 616, přičemž SD675 má k dispozici pouze Adreno 612. Stále však překonává SD660 a protože jádra Adreno jsou obecně nejlepšími grafikami na trhu, tak bych se výkonu moc neobával.

Snapdragon 675 byl oficiálně představen už v říjnu loňského roku a jedná se čipset založený na 11nm výrobním procesu a vybavený čtvrtou generací architektury Kryo 460 (jak SD670, tak i SD710 mají pouze třetí generaci Kryo 360). Procesorová část je rozdělena na dvě velká jádra a šest malých úsporných, přičemž maximální takty dosahují 2 GHz. Tak jsme zvědavi na reálné testy prvních telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.