Nadstavbu MIUI asi není nutno nějak zvlášť představovat, protože je jedním nejvyužívanější ROM v Číně a celosvětově ji používá více než 300 milionů uživatelů. Xiaomi každoročně svou nadstavbu aktualizuje a nejinak tomu bude i letos. Dobrou zprávou tedy určitě je, že vývoj MIUI 11 už běží.

Tuto informaci uvedl vedoucí oddělení plánování produktů Xiaomi, Liu Ming, během výroční schůze MIUI Core Experience. Dodal také, že MIUI 11 bude novým a jedinečným operačním systémem ve srovnání s aktualizacemi, ke kterým došlo v posledních dvou letech.

Očekává se, že nová verze bude vydána zároveň s novou letošní vlajkovou lodí Xiaomi. Aktualizace nadstavby měla přinést vyšší rychlost a měla by být také inteligentnější než stávající verze. K dispozici bude více funkcí, které simulují lidskou interakci a umožní tak snadnější a jednodušší používání telefonů. Žádné bližší specifikace MIUI 11 zatím známy nejsou, ale mezi stávající verzí a tou chystanou by nějaké zásadní rozdíly být neměly. Nová verze se však zaměří na skutečné potřeby uživatelů.