Včerejší tisková konference Xiaomi v Pekingu nám poprvé představila telefon osamostatněné řady Redmi a určitě budete souhlasit, že předvedený Redmi Note 7 vypadá za ty peníze opravdu více než slušně. Hlavním tahákem je určitě 48 Mpix zadní hlavní fotoaparát, konkrétně se pak jedná o model od Samsungu (Samsung GM1). A po představení základního Redmi Note 7 se mogul Xiaomi Lei Jun rozhovořil i o vylepšené verzi Redmi Note 7 Pro, která by měla spatřit světlo světa po čínském jarním festivalu (tedy po 7. únoru).

Jednou z hlavních změn bude i rozdílný senzor fotoaparátu, i když se opět bude jednat o 48 Mpix kousek. Tentokráte ale půjde o Sony IMX586 s fotosenzitivní čočkou, který jsme měli možnost vidět u Honor V20. Podle všeho se v Redmi rozhodli pro nákup Samsungu GM1 k použití v základním Note 7 z důvodu hladkého zajištění dostupnosti telefonu 15.ledna. Kusové dodávky Sony IMX586 totiž zatím váznou a jsou hlavním důvodem špatné dostupnosti Honor V20 a prozatím jen předprodejů Huawei Nova 4.

Lei Jun se ke zbytku parametrů dále obšírněji nevyjádřil, ale dá se předpokládat, že po designové stránce nedojde k žádným zásadním změnám, takže opět 6,3-palcový displej s kapkovitým vykousnutím a extra tenkými 1.95 mm rámečky spolu s Gorilla Glass 5. Analytici také očekávají existenci verze se 128 GB vnitřní paměti a hlavně vylepšení procesoru na Snapdragon 670 nebo spíše Snapdragon 675. Na otázku, proč Redmi nepoužili momentálně trendy design s „průstřelem“ obrazovky pro selfie kamerku Lei Jun opáčil, že tento design má své zásadní nedostatky, ale nechce zacházet do detailů. No dobrá. Hlavně ale budeme zvědavi, jak nám naroste cena telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.