První včerejší představovací akce značky Redmi ve vlastní režii nabídla spoustu zajímavého předvedené Redmi Note 7 vypadá za nastavenou cenu naprosto skvěle. Šéf Xiaomi Lei Jun také oznámil zásadní změnu pro čínské zákazníky (která nás ovšem příliš nezajímá), protože se zvýší záruka produktů Xiaomi z 12 měsíců na 18. Potom také oznámil práce na mírně vylepšeném Redmi Note 7 Pro, ale tu opravdovou pecku si schoval až na závěr.

Před včerejší akcí totiž kolovaly zvěsti o opravdové vlajkové lodi z produkce Redmi a mnozí fandové taky byli poměrně zklamaní, protože i když je Redmi Note 7 výborné, tak se přece jen nejedná o vlajkový model. Poslední slova Lei Juna tedy tyto fanoušky pořádně nažhavily a potěšily, protože čínský šéf potvrdil vývoj vlajkového Redmi s procesorem Snapadragon 855, které by mělo údajně stát kolem 2500 juanů (tedy asi 368 dolarů). To jsou fantastická čísla a pokud by se potvrdily, tak máme v ruce další Pocophone a zaručený prodejní trhák. Zatím však netušíme kdy.

Samozřejmě se na 99 % bude jednat o Snapdragon 855 bez 5G modemu X50, ale to nikoho u nás stejně asi příliš nevzrušuje. Vlajkové Redmi tak určitě půjde po krku teoreticky chystanému Pocophone F2 a určitě i Xiaomi Mi 8. Bratrovražedné souboje v čínském odstínu už pro nás nejsou žádnou neznámou v podání Huawei a Honor, takže jsme zvědavi i na budoucí kanibalismus modelů Xiaomi a Redmi.

Za zmínku pak ještě stojí jedna organizační informace ohledně osamostatnění značky Redmi, protože Lei Juna na tiskové konferenci také oficiálně uvedl do funkce Li Weibinga, jakožto nového vice-prezidenta Xiaomi a hlavního manažera zodpovědného za Redmi. Tento pán není v branži žádným nováčkem, protože má za sebou 20 let praxe v mezinárodní divizi Gionee a kvůli nabídce Xiaomi dokonce opustil vlastní nadějně se rozvíjející se novou firmu. Jsou prostě nabídky, co se neodmítají.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.