Ohodnoťte článek

Společnost Google každý rok, zároveň s uvedením telefonů Pixel, představí nějaké nové funkce a vychytávky. Některé z nich jsou exkluzivní pro Pixely, jiné se však mohou dostat i na ostatní přístroje s operačním systémem Android. Mezi ně patří i funkce Lockscreen, která umožňuje spustit Google asistenta přímo z uzamčené obrazovky.

Tuto funkci jsme doposud měli možnost najít jen u přístrojů Pixel, ovšem Google nedávno oznámil, že ji uvolní i pro ostatní telefony s Androidem. Mělo by se tak stát během několika příštích týdnů.

Pokud tedy máte zájem o užívání funkce „Pixel Lockscreen Assistant“, musíte se podívat do Nastavení, zda už máte tuto funkci k dispozici a povolit ji. Následně budete moci používat službu Google asistent přímo ze zamčené obrazovky a budete tak moci získávat potřebné informace, rušit alarmy nebo plánovat upomenutí pomocí jednoduchých hlasových příkazů. Funkce bude distribuována postupně, ale na všechna zařízení by se měla dostat do konce měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.