Značka Nubia měla koncem loňského roku docela napilno, protože se jí podařilo představit hned dvě novinky. První z byla Nubia X a druhým přístrojem byl herní telefon Nubia Red Magic Mars. Oba tyto telefony byly zatím nabízeny jen na čínském trhu a po představovačce na CES by se měly podívat na trh americký a evropský.

Red Magic Mars

Jde o druhou generaci herního telefonu Red Magic, který měl v době svého vydání špičkové parametry. Ale jak známo, inovovat je potřeba, takže Red Magic Mars dostal procesor Snapdragon 845 a ve své nejvyšší verzi má 10 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Byla přidána i speciální chladící technologie „Ice“.

Displej telefonu má 6 palců a rozlišení 2160×1080 pixelů. Hrany jsou citlivé na dotyk a byla vylepšena i haptická odezva. Zadní fotoaparát je 16 Mpix a přední kamera má 8 MPix. Red Magic Mars pohání baterie s kapacitou 3800 mAh a vše běží na Android Pie s nadstavbou Redmagic OS 1.6. Prodeje v Americe a Evropě by měly odstartovat v prvním kvartálu 2019 a cena by se měla pohybovat kolem 399 dolarů.

Nubia X

Nubia X byla v Číně uvedena loni v říjnu/októbri jako telefon se dvěma displeji a nutno říci, že na tamním trhu se prodává opravdu dobře. Takže se jí otvírají dveře i na globální trh. Výrobce přidáním sekundárního displeje na zadní panel elegantně vyřešil problém velikosti užitné plochy primární obrazovky, protože se zbavil přední kamery, kterou přesunul na zadní panel.

Primární displej má tedy úhlopříčku 6,26 palce s rozlišením 2280×1080 pixelů a užitnou plochou 93,6%. Rámečky i brada jsou velmi úzké. Sekundární 5,1 palcová obrazovka má rozlišení 1520×720 pixelů a má stejnou funkčnost jako ta primární a lze se mezi oběma displeji poměrně jednoduše přepínat.

Procesorem je Snapdragon 845 s 6/8 GB RAM a 64/128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 3800 mAh. Duální fotoaparát tvoří snímače 16 MPix a 24 Mpix. Nubia X běží na Android Oreo 8.1 s nadstavbou Nubia UI 6.0. Bohužel, na rozdíl od Red Magic Mars nebyla u Nubia X oznámena cena, za jakou se bude v Americe a Evropě prodávat.