Ohodnoťte článek

Není žádným tajemstvím, že čínský trh s mobilními telefony je přesycený a stagnuje. Proto se etablovaní čínští výrobci obracejí směrem k trhům globálním. Poměrně jistým odbytištěm je Indie, ale i tam už začíná být pomalu těsno. Na řadu tedy přichází Evropa, kde se čínské produkty stále dobře prodávají. A epicentrem dění se zdá být Velká Británii. Tam hodlá vybudovat své oficiální zastoupení i společnost Oppo.

V Anglii je už poměrně slušně ukotvena i Xiaomi, takže Oppo nemůže dlouho otálet. Vše je už na spadnutí a proto Oppo vytvořila oficiální twitterový účet Oppo Mobile UK, kam začíná postovat první zvěsti o tom, že oficiální start proběhne 29. ledna/januára. Už také existuje i webová stránka Oppo UK, ale ta se s největší pravděpodobností rozběhne až v den zahájení.

A které telefony by se měly začít jako první v Británii prodávat? Tato informace je zatím postavena jen na bázi spekulací. Šušká se o Oppo Find X a Oppo RX17 Pro. Každopádně své čínské konkurenty bude mít společnost Oppo i zde. Kromě již zmíněné Xiaomi, která debutovala v Anglii koncem loňské roku, má zde své zastoupení i Huawei. A protože Evropa je pro Číňany zajímavým trhem, je docela možné, že se sem začnou přesouvat i další výrobci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.