Koncem loňského roku vydala společnost HMD Global telefon Nokia 8.1, ale pokud si prohlédneme jeho parametry, zjistíme, že jde vlastně o přejmenovanou Nokii X7. Letos bychom se měli dočkat telefonu Nokia 8.1 Plus. Kdy přesně se tak stane zatím není známo, ale na síti se už nyní objevily první rendery tohoto přístroje.

První věc, která je z renderů jasná, je kruhový výřez v displeji nebo, chcete-li, „díra“. Nokia 8.1 Plus se tak dostane do party k telefonům Huawei Nova 4 a Samsung Galaxy A8. Tím se sice zvětší užitná plocha displeje, ale ten by měl mít v podstatě stejnou úhlopříčku jako Nokia 8.1, jmenovitě 6,22 palce, takže přízvisko Plus je lehce matoucí.

Také celkové rozměry telefony by měly být jen o malinko větší než u předchůdce, a to 156,9×76,2×7,9 mm. Brada i rámečky kolem displeje jsou poměrně úzké. Pokud se přesuneme k zadnímu panelu, můžeme vidět duální fotoaparát, který je vertikálně uložen uprostřed horní části, optika by opět měla pocházet z dílen Carl Zeiss. Modul kamery obsahuje i LED blesk.

Na zádech najdeme také snímač otisků prstů a nápis v dolní části naznačuje, že Nokia 8.1 Plus poběží na Android One (Android Pie). Neměl by chybět 3,5 mm audio jack a USB-C port. O parametrech se jen spekuluje a v potaz přichází procesor Snapdragon 710 s 6 GB RAM a 64 GB interní paměti. Uvedení by teoreticky mohlo proběhnout na MWC 2019.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.