Ohodnoťte článek

Podle oficiálního oznámení Xiaomi se řada Redmi stala samostatnou značkou a první telefon bude vydán 10. ledna/januára. Doposud se jen spekulovalo o tom, jaký model to bude. Nový Redmi telefon má zatím jen jakási neutrální přízviska, jako například Redmi X, případně „Little King Kong“, ovšem s jistotou víme jen to, že bude mít 48 MPix fotoaparát.

Na čínské síti se však objevilo video, kde je telefon k vidění a nutno říci, že název „malý King Kong“ k němu skutečně sedí. Přístroj působí robustním dojmem a bude mít kapkovitý výřez. Navíc by měl mít super odolné sklo, takže by mu pád z výšky moc ublížit neměl.

Prostě to vypadá, že první telefon samostatné značky Redmi bude odolný a přitom bude mít poměrně klasický vzhled. Spekuluje se, že bude mít 6,3 palcový displej a na zadním panelu snímač otisků. Pohánět by jej měl procesor Snapdragon 675 a baterie by měla mít kapacitu 3900 mAh. Co se týče ceny, Lei Jun nedávno naznačil, že by měla být nižší než 2999 jüanů (438 dolarů), a to je na Xiaomi telefon cenovka poměrně vysoká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.