Už jen dva dny nás dělí od oficiálního představení vlajkové lodi Redmi a bude to poprvé, co se tato pod-značka vydá na cestu samostatnosti a faktické nezávislosti na mateřském Xiaomi. Tedy alespoň papírově. Chystaný telefon už jsme měli možnost zahlédnout ve video teaseru a několika nekvalitních fotografiích, ale dnes pro vás máme oficiální rendery, takže se konečně na nové Redmi můžete podívat pěkně zblízka a v plné kráse.

Ze snímků jasně vyplývá design hlavně zadní strany telefonu, ale už dopředu také víme, že displej bude prvním ze Xiaomi (tedy vlastně Redmi) telefonů s decentním kapkovitým vykousnutím a bude mít úhlopříčku 6,3-palce. Zadní strana pak bude s dvojitým senzorem zadní kamery a bleskem, stejně jako klasickou čtečkou otisků prstů. Dojde i na stylové přechody barev zadního panelu, k dispozici by měly být odstíny modré a fialové, stejně jako obvyklejší usedlá černá.

This slideshow requires JavaScript.

Zatím stále ještě čekáme na oficiální pojmenování tohoto nového Redmi stroje a samozřejmě na kompletní specifikace. Jasné je prozatím jen 48 Mpix rozlišení hlavního senzoru zadního fotoaparátu, který by podle Lei Juna měl dostat i speciální noční režim. V případě procesoru se většinou očekává použití Snapdragonu 675, ale možná nás Xiaomi, chci říci Redmi, opět překvapí. Zásadní bude také nastavená cena, protože minulá slova Lei Juna motající se kolem 400 dolarů jsou lehce odvážná, ale samozřejmě bude záležet na výbavě. Tak jsme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.