V posledních dnes se ohledně Xiaomi hovoří zejména ve spojitosti s osamostatněním značky Redmi, ale ani hlavní mašinérie čínského giganta neusnula na vavřínech. Dnes se ve výsledcích populárního benchmarku Geekbench objevily hned dva nové modely z jejich produkce a oba budou mířit hodně vysoko, protože ponesou na palubě zbrusu nový extra výkonný procesor Snapdragon 855. U obou kusů není jasné, zda se bude jednat o 5G variantu procesoru s modemem X50, ale to v podstatě momentálně není zásadní.

Prvním návštěvníkem je nová generace herního telefonu Xiaomi nazvaná Black Shark Skywalker, která bude navazovat na úspěchy minulých kusů Black Shark a Black Shark Helo. Výsledky z Geekbench jsou impozantní, ale ono se moc není čemu divit, protože i první generace vládla například Antutu po několik měsíců. Ze specifikací bylo kromě procesoru Snapdragon 855 odhaleno jen velmi málo, 8 GB RAM bude pravděpodobně pro základní verzi telefonu a Android 9 Pie už se musí čekat automaticky. Datum odhalení samozřejmě zcela neznámé.

Druhým kouskem je pak ještě o něco tajemnější model označený jako Xiaomi Cepheus a vybavený 6 GB RAM, Androidem 9 Pie a podle výsledků i opět Snapdragonem 855. Dosažené skóre je sice nižší než u Skywalkera, ale to je přece jen herní telefon zaměřený a optimalizovaný na surový výkon. Ohledně kódového označení Xiaomi Cepheus si také můžeme lehce zaspekulovat, protože obecně se od Xiaomi v roce 2019 očekávají čtyři telefony se Snapdragonem 855. A protože nová generace Black Shark a Xiaomi Mi MIX 3 5G jsou jasně v testech označeny, tak se nabízí Xiaomi Mi 9 nebo Mi MIX 4. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.