O nadcházejícím systému Android Q se už nějakou dobu mluví a podle některých fám by se neměl příliš lišit od stávajícího Android Pie. Každopádně změny budou. Kromě podpory rozdělené obrazovky s více funkcemi multitaskingu bychom se měli dočkat také kompletního Dark módu.

Android Pie už sice rámcově tmavý režim v některých případech nabízí, ale možnosti jsou velmi osekané. Vzhledem k tomu, že se předpokládalo, že kompletní Dark Mode přinese už Android Pie, je tento prvek opět v kurzu. A podle nejnovějších informací vývojářů Android Q, by tmavý režim měl být v nadcházející verzi nativně použitelný, a to pro všechny předinstalované aplikace.

To by se mělo podle vývojářů podařit do konce letošního května/mája. Vývojáři také dodávají, že nastavení Dark Mode bude jednoduché a bude jej možno aktivovat v sekci Nastavení/Displej. Ovšem zatím nejsou tato vyjádření oficiální a tak můžeme očekávat, že se první verze může opozdit, nebo dojde k jiným změnám.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.