Rok 2018 můžeme s klidným svědomím zpětně nazvat „rokem vykousnutí displeje“, protože drtivá většina výrobců se v jeho průběhu snažila napodobit design Apple iPhone X. Samozřejmě i pro rok 2019 nás čeká podobná kopírovací mánie a na ráně bude tentokrát design s „průstřelem displeje“, tedy selfie fotoaparátem integrovaným v displeji po vzoru Samsungu Infinity-O a posledního modelu Huawei. Na začátek roku nám ale jako houby po dešti raší jiná kategorie, telefony se 48 Mpix fotoaparátem.

To se samozřejmě odvíjí od dostupnosti nového senzoru Sony IMX586 se 48 Mpix rozlišením, který už úspěšně našel cestu třeba do modelů Huawei Nova 4 nebo Honor V20. Další ho však budou jistě velmi brzy následovat, ať už hovoříme třeba o novém Redmi nebo dalších. Pozadu tak samozřejmě nemůže zůstat ani Meizu a podle šéfa firmy pana Jacka Wonga už dokonce započaly práce na Meizu Note 9 s tímto senzorem. Vzhledem k tomu, že Meizu Note 8 se dostalo na trh jen před pár týdny, tak jde o velmi rychlý pokrok v plánování.

Podle Jacka Wonga bude Meizu Note 9 vydáno s plánem konkurovat právě modelům jako je Huawei Nova 4, Honor V20 nebo nové Redmi a podle všeho se vydá do boje s novým procesorem Snapdragon 6150 postaveným na 11nm výrobním procesu. Uvidíme jak se okolo tohoto procesoru a jeho pojmenování ještě vyvine situace, protože zatím nezapadá do žádné již existující kategorie a čeká ho skoro s určitostí přeznačení. Každopádně vývoj Meizu Note 9 bude pravděpodobně bleskový, protože plánovaní soupeři tohoto modelu už vesele úřadují na mobilním trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.