Stejně jako mobilní telefony, tak i notebooky moderní generace se snaží co nejvíce minimalizovat rámečky kolem displeje a přinést uživateli opravdu maximální pastvu pro oči. Stejně jako u telefonů je problémem zejména umístění kamerku ve víku displeje, což například Huawei řeší u své řady MateBook skrytou kamerou v klávesnici. ASUS na to půjdou jinou cestou a u modelu ASUS ZenBook S13 se inspirují u telefonních kolegů a „vykousnutého designu“, ale nebojte se, vše je lehce jinak.

Samotné vykousnutí totiž nezasahuje do displeje, ale jedná se o výřez nad samotným rámečkem displeje, ostatně mrkněte se na obrázky kolem. To umožní použití webkamery, stejně jako infračerveného snímače pro potřeby Windows Hello a navíc je možné opravdu minimalizovat rámečky kolem displeje.  Nový ZenBook S13 (UX392) tak bude mít světové prvenství v tloušťce rámečků kolem svého 13,9-palcového FullHD displeje pouhých 2.5mm, což znamená závratných 97 % užitné plochy předního panelu.

Zbytek specifikací notebooku pak zahrnuje procesor z osmé generace Intel Core i7, 16 GB RAM, 1 TB PCIe SSD disk, grafiku nVidia MX150, dva USB Type-C porty, klasický USB 3.0 port, čtečku paměťových karet, čtečku otisků prstů a spoustu dalších vymožeností. Tloušťka celého notebooku je fantastických 12,7 mm a váha 1.08 kg je také na naprosté špičce. Zatím bohužel nemáme informace i plánovaných cenách tohohle krasavce, ale asi nepůjde o nic levného. Dostupný by měl být během první čtvrtletí letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.