Značka Honor se pomalu chystá na uvedení svého prvního letošního telefonu, kterým bude Honor 8A. Představovačka je naplánována na 8. ledna/januára a některé z parametrů telefonu se dají vyčíst z oficiálního teaseru.

Ovšem na e-shopu Vmall už dostaly svůj prostor předběžné objednávky a protože dosud nebyly staženy, tak je zřejmé, že parametry a ceny, které jsou zde uvedeny budou pravdivé.

Stejně jako v případě Honor 7A, bude i Honor 8A nízkonákladovým zařízením s jednoduchým designem a odpovídajícími specifikacemi. Telefon nemá snímač otisků prstů, zadní fotoaparát je jen mono, což je oproti jeho předchůdci tak trochu krok zpátky. Ovšem co nechybí je kapkovitý výřez nad 6 palcovým displejem. Rozlišení obrazovky je 1560×720 pixelů.

Na postu procesorů najdeme Helio P35 v kombinaci s 3 GB RAM a 32 nebo 64 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit až o 512 GB. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.0. Zadní fotoaparát je 13 MPix s jednoduchým LED bleskem. Přední kamera má rozlišení 8 MPix a baterie má kapacitu 3020 mAh.

Je tedy zřejmé, že vzhledem k parametrů by cena neměla být nijak závratná. Na Vmall je telefon nabízen v barvách Aurora Blue, Magic Night a Platinum. Nižší verze s 32 GB interní paměti přijde na 799 jüanů (116 dolarů) a verze s 64 GB vnitřního úložiště je naceněna na 999 jüanů (145 dolarů).