Se začátkem roku 2019 přináší DxOMark souhrnné hodnocení všech telefonů, které loni testovali a sestavil tak žebříček 31 zařízení podle jejich výsledného hodnocení. Můžeme tedy zjistit, které přístroje nejlépe fotí a natáčejí video. K dispozici je i tabulka celkového skóre.

Laboratoří DxOMark MobileTesty prošlo celkem 31 mobilních telefonů, od těch nejlevnějších, přes střední třídu až po top modely. V celkovém skóre loni poprvé padla hranice 100 bodů. Rok 2018 byl také rokem přístrojů s více objektivy a poprvé byl testován telefon s trojitou kamerou. Je jím Huawei P20 Pro, který zároveň kraluje celému žebříčku se svými 109 body. Za ním v těsném sledu najdeme iPhone XS Max se 105 body a hranici 100 bodů ještě překročily telefony HTC U12 Plus, Samsung Galaxy Note 9, Xiaomi Mi Mix3, Huawei P20, iPhone XR a Pixel 3.

Žebříček hodnocení pouze foto výstupů se už poněkud liší. První příčku opět obsadil Huawei P20 Pro se 114 body a za ním se i zde drží se 110 body iPhone XS Max. Dále následuje Xiaomi Mi Mix 3, Huawei P20 a Samsung Galaxy Note 9. V rámci hodnocení natáčení videa vítězí Pixel 3 s 98 body a stejné skóre má i Huawei P20 Pro. 96 bodů získaly shodně iPhone XR a iPhone XS Max.

Ovšem ani telefony střední třídy nepodávaly špatné výsledky, takže není vždy nezbytně nutné platit velké peníze za top modely. Největší rezervy a prostor pro zlepšení však mají nízkonákladové přístroje, ale to je celkem předvídatelné. Samozřejmě testování DxOMark bude probíhat i letos a podle všeho bychom se měli dočkat ještě více testovaných přístrojů a většího počtu jejich recenzí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.