Xiaomi zahájili rok 2019 velkými a zásadními novinkami, které změní rozložení mobilního trhu, protože telefony Redmi se osamostatní a budou s největší pravděpodobností fungovat s velkou dávkou nezávislosti, podobně jako třeba Honor a Huawei. Představení prvního modelu Redmi v tomto systému je naplánováno na 10.ledna a zakladatel Xiaomi odhalil, že by se mohlo jednat o vlajkovou loď se vším všudy, což je u řady Redmi novinkou. Zatím neznáme přesné pojmenování modelu, ale nejčastěji skloňovanými názvy jsou Redmi 2 Pro nebo Redmi 7.

Vrchní boss Xiaomi se na čínské mikro-blogovací síti dotkl i předpokládané ceny tohoto telefonu a dotázal se fanoušků, zda by 2999 juanů (tedy asi 440 dolarů) bylo akceptovatelnou cenou pro vlajkovou loď značky Redmi. Na první pohled se to může zdát jako hodně, ale je nutné si uvědomit, že by opravdu nemělo jít o střední třídu jako u minulých nejvýkonnějších Redmi, ale o kousek s vyššími ambicemi, který bude konkurovat přímo Honor V20. A jak známe cenovou politiku Xiaomi, tak se určitě ještě pokusí cenu srazit pod zmíněných 2999 juanů.

Co se týče hardwarového vybavení chystaného Redmi Pro 2 nebo Redmi 7, tak papírově rozhodně nevypadá špatně. Z prvních úniků a zákulisních informací to vypadá na 6,3-palcovou úhlopříčku displeje, procesor Snapdragon 675 a 3900 mAh kapacitu baterie. Hlavní slovo ale samozřejmě bude mít 48 Mpix hlavní fotoaparát a příjemným dárkem fanouškem by mělo mít i zachování 3.5 mm audio jacku. Lei Jun také naznačil přítomnost 18W rychlo-nabíjení a USB Type-C portu. Na oficiální představení si počkáme už jen pouhých 5 dní, takže pomalu začněte chystat šampaňské.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.