Ohodnoťte článek

Jen před pár dny se údajný nový model vlajkové lodi od Sony, Xperia XZ4 objevil ve výsledcích Antutu se skóre kolem 400.000 bodů. Což by jednoznačně naznačovalo použití nového procesoru Snapdragon 855 a dnes se v benchmarku Geekbench objevil další takový kousek. Sice je označen jako „uknown unknown“, což je velice výstižné označení, ale výsledky opět napovídají, že se jedná o zbrusu nový trhač asfaltu z produkce Qualcommu.

Detekovaná frekvence procesoru je 1,78 GHz, což by mohlo odpovídat jednomu ze čtyř úsporných jader Snapdragonu 855 na 1.8 GHz (jak známo, tak kromě nich má i super jádro na 2.84 GHz a tři výkonné jádra na 2.42 GHz). Výsledek single-core testu je 3545 bodů a 11150 v multi-core, takže nárůst oproti minulé generaci Snapdragonu 845 je zhruba kolem 35 %. To by odpovídalo dřívějším slibům Qualcommu o 45 % nárůstu výkonu SD855 a můžeme tak poměrně s klidným svědomím usoudit, že jde v testu o tento kousek.

Porovnání se současnou konkurencí na stejné úrovni už ale tak dominantní není, protože na Kirin 980 má Snapdragon 855 náskok v single-core testu zhruba 5 % a v multi-core 10 %. Samozřejmě jde o syntetické testy evidentních prototypů telefonů, takže se mohou poměrně radikálně lišit od finálního produktu, ale i tak je více než pravděpodobné, že výkon SD855 opravdu nebude nijak extra napřed oproti konkurenci. Na druhou stranu bude naprosto stačit pro 99.99 % zákazníků, takže vše je jen velmi akademická číselná debata a „poměřování pindíků“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.