Značka ALLDOCUBE u nás možná není tolik známá jako kolegové z CHUWI, ale i tak se jedná o jednoho z největších tabletových čínských výrobců a z jejich dílny už vzešlo mnoho velmi zajímavých kousků. Jejich posledním počinem je pak poměrně našlapaný ALLDOCUBE M5X, který momentálně finišuje období předprodejů a rozhodně by byla škoda ho minout jen tak bez povšimnutí. Takže se mu teď lehce podíváme na zoubek.

ALLDOCUBE M5X patří k větším modelům s 10,1-palcovou úhlopříčkou IPS displeje a jemným rozlišením 2560 x 1600 pixelů. O slušnou porci výkonu se pak postará deca-core procesor Helio X27 z produkce Mediateku, doplněný o grafiku Mali-T880MP4, 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Díky původně telefonnímu procesoru zvládne tablet i síťové funkce (má jeden nano-SIM slot) a pro nás je pozitivní i přítomnost našich kompletních LTE frekvencí. Kapacita baterie je pak solidních 6600 mAh a z dalšího vybavení musíme zmínit třeba stereo reproduktory, 5 Mpix + 2 Mpix fotoaparáty, GPS+Glonass nebo systém Android 8.0 Oreo.

Předprodeje už pěkných pár dní běží a do konce zbývá už jen pouhý den a pár hodin, takže pokud by se vám ALLDOCUBE M5X líbit, tak si musíte lehce pospíšit, abyste na e-shopu Gearbest ještě stihli výhodnou cenu 199.99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.