Od čínských Xiaomi jsme si už za ta léta zvykli vídat opravdu širokou škálu často velmi obskurních produktů, jako byly chytré boty, rýžovar nebo chytrá varná konvice. Na druhou stranu je obdivuhodné, že se Xiaomi nebojí ani produktů do domácnosti, kde je konkurence opravdu masivní. Posledním zajímavým počinem v této oblasti bylo představení chytré pračky/sušičky řady Xiaomi Mijia s kapacitou na 10 kg prádla a cenovkou pouhých 1999 juanů (tedy asi 291 dolarů). Ta je zatím dostupná pouze v Číně, ale možná se blýská na časy i globální dostupnosti.

Tomu by napovídal tweet od Donovana Sunga, tedy mluvčího Xiaomi pro globální trhy, který se fanoušků zeptal jak by se jim líbila možnost mezinárodní dostupnosti právě pro tuto chytrou pračku. A odezva byla veskrze pozitivní, takže je do budoucna pravděpodobné, že by se Xiaomi mohli touto cestou vydat. V poslední době navíc posilují offline prodeje v kamenných obchodech nejen telefonů a chytrých nositelností, takže by tento krok byl jen logický. První na ráně sice asi bude Indie jakožto druhý nejdůležitější trh, ale snad dojde i na Evropu.

Jako už ostatně většina novinkových modelů od Xiaomi i chytrá pračka Mijia zaznamenala rekordní první prodeje a vyprodala se jen za pár minut. Ono se ale moc není čemu divit, protože se jedná o velmi pokročilý model s ultra moderním BLDC motorem, 1400 otáčkami za minutu, kontrolou teploty a funkcí sušičky. Nevím jak vy, ale já bych se takové „vymazlené“ pračce Xiaomi doma za podobnou cenu tedy vůbec nebránil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.