Powerbanky od Xiaomi si i u nás vydobyly velmi dominantní postavení na trhu a jedná se o jedny z nejlepších kousků, jaké si můžete pořídit. A Xiaomi samozřejmě nespí na vavřínech, ale stále vyvíjí nové verze, přičemž poslední Mi Power Bank 3 High Edition by měla být oficiálně představena světu už 11. ledna s cenovkou pouhých 199 juanů (tedy zhruba 29 dolarů). A specifikace vypadají na první pohled opravdu výborně.

Designově se nová generace powerbanky nebude příliš lišit od svých předchůdců, ale tentokráte bude k dostání ve slušivé černé barvě. Nabídne masivní 20.000 mAh kapacitu a hlavně USB Type-C port schopný až 45W zpětného nabíjení, takže konečně nebude problém dodat dostatek šťávy i notebookům a náročným tabletů. A k mání bude hned i trojice klasických USB-A portů pro standardní telefony, takže powerbanka bude jako obvykle sloužit i celému vašemu energeticky hladovému okolí.

Klasické USB porty pak zvládnou nabíjení 5V/2.4A, 9V/2A, 12V/1.5A nebo 5V/3A (takže maximálně 18W) a samozřejmostí je tak i kompatibilita s většinou rychlonabíjecích technologií u moderních telefonů. Dobití powerbanky pomocí 10W nabíječky bude trvat zhruba 11 hodin a použití rychlejších variant pak vše zkrátí zhruba na polovinu. Takže se těšme na 11.ledna a doufejme, že oficiální cena 199 juanů příliš pro ne-čínské try nenaroste.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.